Joi, 17 Noiembrie 2016 03:12

Publicare Intrerupta !

Written by 
Rate this item
(1 Vote)

Dupa  aproape 10 ani de existenta a paginii web www.valeamare.ro ,infiintata la  25.07.2007, ora 00:00:00, pagina care a fost dedicata comunitatii dar niciodata sprijinita nici macar cu un ac de catre comunitate, cu parere de rau doresc sa anunt faptul ca voi intrerupe publicarea oricarui material pe o perioada nedeterminata.
 
  Aceasta pagina a fost infiintata, platita si muncita de mine cu ajutorul lui Cristian Ababei caruia ii multumesc pentru ajutor, a fost gandita sa reprezinte comunitatea noastra cu toate lucrurile frumoase pe care le avem.. si cele "urate" cand este cazul pentru a trage un semnal de alarma la nevoie, dar si pentru a face o legatura intre cei ce sunt imprastiati in toate colturile lumii acolo unde Dumnezeu le-a purtat pasii  si locul caruia poate inca ii mai spun "Casa".
    Dupa aproape 10 ani de functionare aproape neintrerupta, 10 ani in care am sustinut in totalitate financiar aceasta pagina cu tot ce implica parte tehnica, actualizari, munca,implorat pentru stiri la  Primarie, Biserica, Scoala, Biblioteca,agenti comerciali, etc, sincer va spun ca am obosit.
    Nu a existat si nu exista nici cel mai mic gram de interes si implicare din partea comunitatii si a celor care ar trebui sa sustina acest lucru, cu mici exceptii poate atunci cand au avut interesul sa se publice ceva sau in campanii electorale.

   Din lipsa educatiei, comoditatii ori nepasarii nu au fost decat cerinte adresate acestei pagini dar niciodata ajutor. Majoritatea cred ca vizitele din ora in ora pe facebook se poate numi" cititul stirilor". Asa o fi...poate am ramas eu de moda veche.
 
  Cu parare de rau spun asta. Nu am cerut niciodata fonduri pentru aceasta pagina desi stiu ca s-au alocat mereu bani pentru multe alte "proiecte" care oricum aveau sponsorizare ori "activitati culturale" care poate nu aveau nevoie de atatia bani. Nu doresc sa judec pe nimeni, nici sa arunc "pisica" in curtea vecinului. Este o stare de fapt.
 
   Doresc sa multumesc frumos tuturor vizitatorilor aceste pagini de-a lungul timpului,multumesc pentru timpul acordat citirii ori comentariilor, chiar si a celor negative, le-am luat drept constructive. Imi cer iertare celor ce au avut si inca au asteptari de la aceasta pagina ori de la comunitatea noastra. Eu am cam obosit sa traiesc opera lui  Miguel de Cervantes.
   Pentru moment o mare parte din comunitate nu merita aceasta pagina.

Read 2992 times Last modified on Joi, 17 Noiembrie 2016 03:21

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

valeamare.ro